1 Dolarlık Bitcoin Göndermek İçin 82.000 Dolar Ödedi

82.000 $ pahalıya patlayan bir hata olabilir, ancak bazıları gerçek sebebin kara para aklama olduğunu öne sürüyor

1 Dolarlık Bitcoin Göndermek İçin 82.000 Dolar Ödedi

Son derece şanssız bir Bitcoin kullanıcısı, 662052 bloğundaki 0.00005000 BTC (1.18 $) işleminde3.49 BTC'yi (yazı yayına hazırlanırken 82.082 $) attı.   

Dünyanın en büyük madencilik havuzlarından biri olan BTC.com, devasa büyüklükteki ücreti cebe indirdi.

U.Today tarafından bildirilen benzer bir durumda ise  sadece 194 dolar göndermek için 47.000 dolar değerinde Bitcoin'i masraf olarak ödemişti.

Doğal olarak, bu garip transfer, birisinin bu şekilde para akladığına dair bir şüphe uyandırdı. Bir Reddit kullanıcısı, olayın daha makul şeyler için olduğunu öne sürüyor:

Ücret olarak kabul ederseniz, ne için ödeme yaptığınız açıktır. Ve ücretlerin fazla ödenmesinin "kazası" tam da bundan sorumlu tutulabilir. Birisinin bir işlem için hata yapması ve 83.000 $ ücret ödemesi makul. Birinin "onlar" ın ne için ödeme yaptıklarına dair bir açıklama yapmadan size 83K $ ödemesi makul değildir.

Mempool tıkanması nedeniyle ücretler aniden yükseldi   

Bitcoin'in ortalama işlem ücreti kısa süre önce 18 Kasım'da 11.911 dolara fırladı ve bu 5 Kasım'dan beri en yüksek seviye. 

Kripto kralı 20.000 dolarlık direnç seviyesini geçtikten sonra, ağ faaliyette büyük bir artış gördü. Mempool, bu hafta başlarında 143.150 onaylanmamış işlemle tıkandı. Küçük ücretli bazı işlemler reddediliyordu.

Mempool geçtiğimiz iki gün içinde, basın anında yalnızca 11.022 onaylanmamış işlemle temizlendi. Ancak ortalama ücret normalden çok daha yüksek kalmaktadır. 


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (2)

 • aryasirin
  - aryasirin

  Ben bunun hata olduğunu düşünmüyorum. Altında baka bir şeyler var mutlaka

  Yanıtla
 • ali
  - ali

  Alıntı: aryasirin
  Ben bunun hata olduğunu düşünmüyorum. Altında baka bir şeyler var mutlaka

  Bana da öyle geliyor açıkçası. Hiç mantıklı değil.

  Yanıtla

Düşünceni Paylaş