Bitcoin için Güçlü 'satın al' sinyali 5 ay sonra ilk kez yanıp sönüyor!

Bitcoin, geçtiğimiz hafta üçüncü kez 44 bin dolar ile 45 bin dolar arasında temel bir destek seviyesini yeniden test ediyor.

Bitcoin için Güçlü 'satın al' sinyali 5 ay sonra ilk kez yanıp sönüyor!

Bitcoin'in ( BTC ) fiyatı, üçüncü kez 28 Şubat'ta 44.000-45.000 dolarlık destek seviyesine düştü.


BTC / USD çifti, kayıpların bir kısmını eşleştirmeden önce Bitstamp'ta 44.000 $ 'ın altına indi ve yazı yazılırken 45.000 $' ın üzerine çıktı. 

SOPR için 'tam dinlenme', finansman oranları

Bazı analistler, fiyattaki son düşüşün arkasındaki neden olarak madencilerin satışlarındaki artışa dikkat çekti. 

Neyse ki, bu temel destek seviyesinin üçüncü tekrar testi, boğalar için gümüş bir astara sahip olabilir. Veri analitiği Glassnode'a göre bu "tam reset" anlamı taşıyabilir.

SOPR, esas olarak, harcanan çıktıların işlem sırasında kârda mı yoksa zararda mı olduğunu gösterir. Bu temel metrik Eylül 2020'den bu yana ilk kez negatife döndü. Diğer bir deyişle, yatırımcılar artık BTC'yi ortalama olarak hafif bir zararla hareket ettiriyorlar ve Glassnode'a göre kar almanın azaldığını gösteriyor. 

Analistler, "Toplamda, dün 243 milyon dolarlık zincir içi net gerçekleşen zarar gördük," diye ekledi.

"Bu, Nisan 2020'den bu yana en düşük günlük değerdir."


Bu arada, ticaret paketi Decentrader'ın kurucu ortağı ve Altın Oran çarpanı yönteminin yaratıcısı olan popüler tüccar Philip Swift de SOPR çökmesine dikkat çekti .

Bunun, geçen haftaki türev fonlama oranlarının sıfırlanmasıyla birlikte BTC fiyatı için potansiyel olarak yükseliş eğilimi olduğunu düşünüyor, çünkü bu tür olaylar daha önce yeni yükseliş trendlerinin başlamasıyla aynı zamana denk gelmişti.  

"SOPR şimdi sıfırlandı (grafikte yeşil), yani cüzdan satışları artık zararla satılıyor," diye açıkladı:

"Bu, bir boğa piyasasında güçlü bir 'düşüşü satın al' sinyalidir. Bu, sıfırlanan türev fonlarının yanı sıra yükselişe işaret eder."SOPR'nin yeşile döndüğü en son beş ay önce Bitcoin'in 10.000 dolar civarında işlem yaptığı zamandı. O zamanlar bu, BTC'nin yeni bir boğa piyasasını tetiklemesinde önemli bir engeldi. O zamandan beri, fiyat beş kattan fazla artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.000 $ 'a yükseldi. 

Bununla birlikte, piyasa, kripto para birimleri ve genel olarak tüm piyasalar için tarihsel olarak düşüş gösteren Mart ayına girerken, birçok tüccar ihtiyatlı olmaya devam ediyor . 

Swift, özel yorumlarda, "Geleneksel piyasalarda güven eksikliği nedeniyle Mart ayı yavaş geçebilir, ancak genel olarak Bitcoin'i yükseltirim ve önümüzdeki üç ay içinde önemli ölçüde daha yüksek olmasını bekliyorum" dedi. 

44.000 - 45.000 ABD doları izlenecek temel seviye olmaya devam ediyor 

Bu arada, Bitcoin tüccarları 44.000-45.000 $ seviyesini yakından takip ediyor. Örneğin, tüccar Willy Woo, 45.000 $ seviyesinin çok güçlü bir destek olduğunu ve bu seviyenin altındaki herhangi bir düşüşün gerçekleşmesi durumunda agresif bir şekilde satın alınmasını beklediğini söylüyor. 

Dahası, zincir içi analitik firması Santiment'teki araştırmacılar , tüm kripto para birimi piyasasının artık Bitcoin'in bu anahtar seviyenin üzerinde tutmasına bağlı olduğuna inanıyor .

"Şimdiye kadar kırmızı bir hafta sonu oldu ve çoğu göz, altcoinlerin yükselişine kıyasla geri döndüğü için Bitcoin'de," dediler: 

Tüm kriptoları izlemek için bir gösterge olarak BTC için 44 bin dolarlık destek seviyesini takip edin. BTC'nin zincir üzerindeki aktivitesinin yanı sıra. "


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş