Bitcoin Dominance (BTCD) 2018'den Beri En Düşük Seviyelere Düşüyor

Bitcoin hakimiyeti (BTCD) 2018 yılından bu yana en düşük değere ulaşan sayısız uzun vadeli destek seviyesinin altına düştü.

Bitcoin Dominance (BTCD) 2018'den Beri En Düşük Seviyelere Düşüyor

Bitcoin hakimiyeti (BTCD) 2018 yılından bu yana en düşük değere ulaşan sayısız uzun vadeli destek seviyesinin altına düştü.

BTCD oranının, en sonunda % 39,5 ile en yakın destek seviyesine ulaşmak için aşağı doğru hareket etmeye devam etmesi bekleniyor.

Uzun vadeli BTCD düşüşü

BTCD, Aralık 2020'de % 73.63 ile en yüksek seviyesine ulaştığından beri aşağı yönlü hareket ediyor. O zamandan beri % 30 oranında tam bir düşüş yaşadı.

% 53 alandan bir kırılma meydana geldiğinde düşüş oranı gerçekten hızlandı. Daha önce, bu seviye Ağustos 2018'den beri destek görevi görüyordu.

Şu anda BTCD, % 43.51 olarak bulunan 0.786 Fib geri çekilme destek seviyesinde. Altındaki bir sonraki destek ise % 39,5'te bulunan yatay bir seviyedir. Bu alana 2018 başından beri ulaşılamamıştır.

Haftalık zaman çerçevesindeki teknik göstergeler hala düşüş eğilimindedir. MACD negatif, RSI 30 çizgisinin altına düştü ve Stokastik osilatör düşüş eğilimi gösterdi.

Bu nedenle, uzun vadeli eğilim hala düşüş eğilimi gösteriyor.

BTCD'nin tersine çevrilmesi başarısız oldu

Günlük grafik herhangi bir net yukarı dönüş sinyali göstermiyor.

MACD, daha düşük momentum çubuğuna sahip potansiyel bir yükseliş dönüş sinyalini geçersiz kıldı. Ve RSI 42 gün boyunca aşırı satılırken, henüz önemli bir yükseliş farklılığı yaratmadı. Benzer şekilde, Stokastik osilatör henüz yükseliş eğilimi göstermedi.

Bu nedenle, günlük grafik okumaları haftalık zaman dilimindekilerle aynı hizaya geliyor ve bu eğilimin hala düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Sonuç olarak, daha fazla düşüş bekleniyor.

Sonuç

Bitcoin hakimiyet eğilimi hala düşüş eğiliminde ve oranın bir sonraki en yakın destek seviyesine % 39.50'ye doğru düşmeye devam edebileceğini gösteriyor.


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş