MicroStrategy 1. Çeyrek Kazançlarını Açıkladı, Bitcoin Yatırımları Değeri 5 ​​Milyar Doları Aştı

MicroStrategy, dönem boyunca bir dizi bitcoin yatırımının ardından 2021'in ilk çeyreği için çok beklenen finansal sonuçlarını açıkladı.

MicroStrategy 1. Çeyrek Kazançlarını Açıkladı, Bitcoin Yatırımları Değeri 5 ​​Milyar Doları Aştı

MicroStrategy, dönem boyunca bir dizi bitcoin yatırımının ardından 2021'in ilk çeyreği için çok beklenen finansal sonuçlarını açıkladı.

Duyuruya göre, şirketin 2021'in ilk çeyreğine ilişkin toplam geliri 122,9 milyon dolar oldu. 2020'nin ilk çeyreğine kıyasla bu % 10,3'lük bir artış. Ek olarak, brüt karı 100.4 milyon $ olarak gerçekleşti. Bu, 2020 yılının ilk çeyreğindeki % 78'lik brüt kar marjından artışla % 81,7'lik brüt marjı temsil ediyor.

MicroStrategy'nin iyi duyurulmuş bitcoin edinme stratejisinin bir parçası olarak şirket, 2021'in ilk çeyreğinde 20.857 bitcoin satın aldı. Şirket bunları BTC başına ortalama 52.087 $ 'lık bir alım fiyatıyla toplam 1.086 milyar $' a satın aldı. 

Açıklamada, "MicroStrategy'nin ilk çeyrek sonuçları, iki yönlü kurumsal stratejimizin açık bir örneğiydi" deniyordu. 

MicroStrategy'nin bitcoin stratejisi

Duyuruda CEO Michael Saylor, şirketin Bitcoin'e yaklaşımından bahsetti. "Bitcoin stratejimizden memnun kalmaya devam ediyoruz" diye başladı. Saylor, şirketin ilk çeyrekte 1 milyar $ 'ın üzerinde ek sermaye topladığını iddia ederek ayrıntılara girdi. Bu parayı varlıklarını genişletmek için kullandı. 

Saylor finansal sonuçları paylaştığı bir tweet'e göre, şirket şu anda 91.579 BTC'ye sahip. Şu anki fiyatıyla bu 5 milyar doları aşıyor. MicroStrategy en son 5 Nisan'da 253 BTC'yi nakit olarak 15 milyon dolara satın aldı.

Saylor, "Hissedarlar için ek değer yaratmaya çalışırken ek bitcoin almaya ve tutmaya devam edeceğiz" diyerek sözünü tamamladı. MicroStrategy ilk olarak 11 Ağustos 2020'de 250 milyon dolara Bitcoin satın aldı. Ertesi gün hisse senetleri 123 dolardan 141 dolara yükseldi. O zamandan beri fiyatı daha sonra % 430'un üzerinde arttı.


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş