Zeynep Bugay'ın “Anne” isimli Hikayesi NFT Olarak 12.400 Dolara Satıldı

Muharrir Zeynep Bugay'ın fantastik kitabının “The Mystery of Proti Island” ı yaratmasına neden olan ilk hikaye “Anne” NFT olarak 12.400 dolara alıcı buldu.

Zeynep Bugay'ın “Anne” isimli Hikayesi NFT Olarak 12.400 Dolara Satıldı

Zeynep Bugay'ın fantastik kitabının “The Mystery of Proti Island” ı yaratmasına neden olan ilk hikaye “Anne” NFT olarak 12.400 dolara alıcı buldu.

Bugay'ın Anne isimli hikayesi de bahsi geçen dizide yer almıyor ancak dizinin tamamını tasarlamanın altında yatan sebeplerden biri. NFT olarak satılan hikaye, 3 Ethereum karşılığında Rarible'dan satın alındı. 3 ETH, yazı yazıldığı sırada yaklaşık 12.400 $ 'a eşitti. Bugay'ın bu NFT'si, Türk edebiyat dünyasında dijitalleşmenin kullanımında değerli bir adım oldu.

Mırmır'ın Serüvenine Yardımcı Olan Hikaye Tasarlandı


Kitapta yer almayan ve Zeynep Bugay'ın kitaptaki Mırmır adlı kedi kahramanının tüm macerasını tasarlamasına yardımcı olan yazarın 2016 yılında yazdığı “Anne” adlı hikaye, NFT teknolojisi ile dijital olarak kopyalandı. Blok zincirine yerleştirildikten sonra bir gün gibi kısa bir süre için satın alındı.

Konuyla ilgili yorum yapan Bugay, şunları söyledi:

“Dijital alandaki her türlü yeniliği yakından takip etmeye çalışıyorum. NFT teknolojisi bunlardan biri ve NFT'nin sanat eserlerini benzersiz ve benzersiz bir şekilde tanımlamasını gerçekten heyecan verici buluyorum. Bu satışla Türk edebiyatında başlayıp yer edinecek olan NFT hareketinin öncüsü olmaktan çok memnunum. Bu teknoloji ile işlerin satın alma ve satış süreçleri, tüm koleksiyonerlerin saklama koşulları, müzayede gibi blockchain üzerinde birçok alanı dijitalleştirmenin ve kaydetmenin farklı kolaylık ve faydalarına her geçen gün daha fazla şahit olacağımıza inanıyorum. "


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş