Kore'nin en büyük iş arama platformu blockchain kullanıyor

Kore'nin en büyük iş arama platformu, başvuru sahiplerini doğrulamak için blockchain kullanıyor. Blockchain teknolojisi, ICONLOOP ile yapılan ortaklığın ardından Güney Kore'nin en büyük işe alım şirketi SaraminHR'de kullanılıyor.

Kore'nin en büyük iş arama platformu blockchain kullanıyor

Kore'nin en büyük iş arama platformu, başvuru sahiplerini doğrulamak için blockchain kullanıyor. Blockchain teknolojisi, ICONLOOP ile yapılan ortaklığın ardından Güney Kore'nin en büyük işe alım şirketi SaraminHR'de kullanılıyor.

Blockchain firması ICONLOOP, Güney Kore'de işe alım ve personel sektöründe bir blockchain teknolojisi çözümü uygulamak için Kore'nin en büyük iş arama platformu SaraminHR ile birlikte çalıştı.

Bu yılın başlarında iki şirket, blok zinciri tabanlı merkezi olmayan kimlik (DID) ekosistemi ve ilgili hizmetleri oluşturmak ve tanıtmak için bir anlaşma imzaladı.

SaraminHR şu anda işe alım ve personel yönetimi hizmetleri sunmaktadır. ICONLOOP'un DID'si ile SaraminHR, iş arama platformuna üç yeni özellik ekleyerek iş başvurularının ve işe alma süreçlerinin güvenilirliğini daha da artırmayı hedefliyor: Final Candidate raporu Sahtecilik Koruması, Sertifika Sahteciliğini Önleme ve Çevrimdışı Test Katılım Doğrulaması.

İlk olarak, Nihai Aday Raporu Sahteciliği Önleme özelliği, iş yeterlilik sınavlarının ve mülakat puanlarının güvenliğini ve şeffaflığını artırır. Bir aday bir iş yeterlilik sınavına girdikten ve mülakatları tamamladıktan sonra, tüm puanlar derhal ve kalıcı olarak halka açık bir blockchain ağına kaydedilir.

İkinci olarak, Sertifika Sahteciliğini Önleme özelliği ilk olarak tüm başvuru sahiplerinin kimliklerini doğrulamak için ICONLOOP'un Zzeung mobil uygulamasını indirmelerini ve kullanmalarını gerektirir.

Ardından, başvuru sahipleri ICONLOOP'un BROOF adlı dijital sertifika uygulamasını kullanarak üniversite diplomaları ve transkriptleri gibi tüm resmi sertifikalarını kimliklerine yükleyebilir ve bağlayabilirler.

Bu süreç sayesinde, başvuru sahiplerinin sertifikalarının güvenilirliği artırılır. Ek olarak, başvuru sahipleri doğrulanmış sertifikaları çeşitli şirketlere rahatlıkla sunabilirler.

Son olarak, Çevrimdışı Test Katılım Doğrulaması özelliği, fiziksel test sitelerinde hile yapılmamasını sağlar. Başvuru sahiplerinin, hızlı ve rahat bir işlem için QR kodlarını kullanan çevrimdışı test sitelerine giriş yapmak için ICONLOOP'un VisitMe mobil uygulamasını kullanmaları gerekmektedir.

ICONLOOP ve SaraminHR, Eylül ayında Final Candidate Report Sahtecilik Önleme özelliğinden başlayarak özellikleri Aralık ayına kadar sırayla açmayı planlıyor.

ICONLOOP'tan Kim Jong-hyup,

"Blockchain tarafından sunulan güvenilirlik, şeffaflık ve istikrar değerlerinin işe alım pazarında büyük bir etkisi olacağından eminim" 

dedi.


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş