Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey Blockchain ve Bitcoin Hakkında Konuştu

25 Eylül Cuma günü, Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, bu yılki Oslo Özgürlük Forumu'nda (OFF) yaptığı konuşmada, blockchain teknolojisinin mikro blog platformu Twitter için önemini açıkladı.

Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey Blockchain ve Bitcoin Hakkında Konuştu

25 Eylül Cuma günü, Twitter ve Square CEO'su Jack Dorsey, bu yılki Oslo Özgürlük Forumu'nda (OFF) yaptığı konuşmada, blockchain teknolojisinin mikro blog platformu Twitter için önemini açıkladı.

Oslo Özgürlük Forumu , "New York merkezli kar amacı gütmeyen İnsan Hakları Vakfı (İHV) tarafından 'Challenging Power' sloganı altında yürütülen bir dizi küresel konferanstır."

Bu iki günlük sanal etkinlikte, Dorsey ile İHV Başkanı Thor Halvorssen ile röportaj yapıldı.

Röportajın yarısına kadar Halvorssen, Dorsey'e Twitter'ın arka ucunun güvenliğini artırmak için ne yapacağını sordu.

Dorsey şunları söyledi:

"Temel olarak, güvenliğin asla mükemmelleştirilemeyecek bir şey olduğuna inanıyorum ... bu zorlu bir yarış /// bilgisayar korsanlarınızdan 10 adım önde olmak için sürekli bir zorlama ...

"Ve bu yarışta gerçekten önemli olan birkaç unsur olduğunu düşünüyorum.

"Biri, kusurları hızlı bir şekilde tanıyıp sonra onları düzeltip ilerletebilmemiz için dahili olarak çok fazla çeviklik yaratıyor.

“İki, dışarıdan geri bildirim almak ve neler olduğunu gerçekten görmek için farklı açılardan izleyen ve farklı açılardan araştırma yapan insanlar.

"Ve sonra, üçüncü olarak, güvenilmeyen bir ortamda güvenebilmemiz için platformumuzda doğru güvenli sistemleri oluşturduğumuzdan emin olmak. Ve bunu sağlayan birçok yeni teknoloji var.

"Demek istediğim, örneğin Bitcoin'in tüm ruhu, güvenilmeyen bir ortamda, yani internette güvenilir bir sistem sağlamaktır ve bu teknolojiler bize bunu dahili olarak da yapabileceğimiz yeni yetenekler sağlayacak ve çok daha fazla gönül rahatlığı sağlayın… bu, sisteme işçi olarak giren, hizmeti kullanan kişiler olarak güvenilmeyen taraflar olsa bile, yine de güvende olduğu bir şeydir ...

Ve inşa ettiğimiz bu teknolojilerden ne kadar çok olursa, bir birey olarak benzersiz bir şekilde sahip olduğunuz bir kimlik ve güvenlik sistemine bağlı teknolojiler ne kadar fazlaysa, bunu bağlamak için biyometriyi o kadar çok kullanabiliriz ... anahtarları tek tek, tüm bu sistem daha güvenli olacak….

"Ve şu anda sadece o durumda değiliz, ancak bunun için çalışıyoruz ve 'biz' dediğimde, bu tüm internet endüstrisi ve bunu en temelde Bitcoin ve blockchain çalışmalarında görüyorsunuz ...

"Bu sorunlara yardım etmek ve bu sorunlara yardımcı olmak için bana çok fazla umut ve gönül rahatlığı veren şey, anahtarların ve kontrolün aslında bir şirketten çok bireyin elinde olacağı veya daha doğrusu bireyin elinde olacak olmasıdır. bir hükümetten. "

“Muhtemelen eski interneti hatırlayan bir sayı var… ve ilginç olan, o zamanlar internetin ne kadar merkezi olmayan bir yapıya sahip olmasıydı. Ve bu ademi merkeziyetçilikle ilgili zor olan şey aslında keşifti - içerik bulmak, benzer düşünen insanları bulmak - ve Google bunu temsil ediyor. Keşif problemini merkezileştiriyor.

Facebook'un temsil ettiği şey - bir keşif probleminin merkezileştirilmesi. Twitter'ın da temsil ettiği şey bu - keşif sorununu merkezileştiriyor. Ve şimdi blockchain'in var olduğu bir dünyadayız. Bitcoin var. Merkezi olmayan teknolojiler var… şimdi, keşif problemini çok daha merkezi olmayan bir temel üzerine inşa edebiliriz.

"Ve bunun yaptığını düşündüğüm şey genellikle geçmişte değerimizin çoğu içerik barındırma hakkındaydı. Bu yüzden tweet'leri barındırırdık, görüntüleri barındırırdık, videoları barındırırdık. Blockchain ve Bitcoin bir geleceğe işaret ediyor ve içeriğin sonsuza dek var olduğu, kalıcı olduğu, gitmediği, kendisine bağlı her düğümde sonsuza kadar var olduğu bir dünyaya işaret ediyor.

"Ve bunun anlamı, içerik barındırma işi ortadan kalkıyor. Keşif işi en önemli şey ve bunun bir şirket olarak bizim için ne anlama geldiğini gerçekten düşünmemiz gerekiyor. Bunun anlamı, artık içerik barındırma işinde değiliz - keşif işindeyiz ve keşif konusunda belirli bir yaklaşıma sahip olacağız, bu sağlıklı konuşma.

"İnsanların dünyada neler olup bittiğini anlamalarına, neler olup bittiğine dair konuşmalar yapmalarına ve umarız sorunları birlikte çözmelerine yardımcı olmayı amaçlayan sağlıklı halka açık sohbet. Ve sonuçta bunun anlamı, bizden çok daha büyük bir şeyin müşterisi olmamız gerektiğidir. İnsanların halka açık bir blok zincirine katkıda bulunmasını sağlamalıyız ve insanların bu halka açık blok zincirinden de çekip görebilmesini sağlamalıyız.

"Ve eğer bunu yapabilirsek, bu gerçekten güçlü olan bir şey ve bence internetin ne olabileceğinin gücüne ve orijinal amacına geri dönüyor, ki bu dünyadaki herkesin internetteki herhangi birisine erişebileceği bir şey. dünya, kendi katılımları, sahip oldukları şey, gördükleri ve paylaştıkları açısından kararlar alabilirler.

"Ve bizim gibi şirketler bunun üzerine bir iş kurabilir, bu daha büyük umuda katkıda bulunur, ancak ondan insanları ikna edici bir şekilde çeker. Ve bunu ilerletmek istedik. Bu yüzden, protokol olarak Twitter'ı oluşturmaya başlamak için beş mühendis ve bazılarını işe alacağız.

"Ve Twitter tarihinde erken duyduğumuz şeylerden biri de bunun o kadar basit ve o kadar basit ki, şu anda bir protokol gibi hissettiriyor. Şirket gibi hissettirmiyor. Daha çok bir hareket gibi hissettiriyor ve daha çok üzerine inşa etmek istediğim her şeyi inşa etmek için kullanabileceğim bir teknoloji gibi geliyor.

"Ve bu çok sihirli bir zamandı ve Twitter'ın ne olduğuna dair çok sihirli bir anlayıştı. Ve biz buna geri dönmek istiyoruz ve dünyanın buna geri dönmesine de yardım etmek istiyoruz. Yani, şu anda bunun için bir lider bulma aşamasındayız, ancak bu şirketten tamamen ayrı bir kar amacı gütmeyen kuruluş.

"Bu grup, kullanabileceğimiz ancak herkesin kullanabileceği bir protokol oluşturmakla görevlendirilecek ve daha sonra gerçekten onun müşterisi olmaya odaklanacağız, böylece çok daha büyük bir külliyatın üzerine çekici bir hizmet ve iş kurabiliriz. herhangi birinin katkıda bulunabileceği bir konuşma. "


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş