Blockchain Teknolojisi Artık Gizlilik Odaklı Bir Güvenlik Kamerasında Kullanılıyor

IoTeX'in yeni kamerasının, tüm verilere erişim ve uçtan uca şifreleme için özel bir anahtar içerdiği bildiriliyor.

Blockchain Teknolojisi Artık Gizlilik Odaklı Bir Güvenlik Kamerasında Kullanılıyor

IoTeX'in yeni kamerasının, tüm verilere erişim ve uçtan uca şifreleme için özel bir anahtar içerdiği bildirildi.

Nesnelerin İnterneti için gizlilik odaklı bir platform olan IoTeX, blockchain teknolojisiyle desteklenen bir iç mekan güvenlik kamerası olan Ucam'i sunmak için kamera üreticisi Tenvis Technology ile ortaklık kurdu.

IoTeX'in iş geliştirme başkanı Larry Pang, Cointelegraph'a, Ucam kullanıcılarının kamera verilerine merkezi olmayan bir sistem üzerinden erişebileceklerini ve "kırılmaz" bir şifre ile giriş yapabileceklerini söyledi . Kamera veya bir kullanıcının cep telefonu tüm bilgisayar işlemlerini yönetir, yani cihazlarda şifre çözme gerçekleşir ve kullanıcıların kendi verilerini kontrol etmesine izin verir.

Pang, "Tüm verileri uçtan uca şifrelemek için özel bir anahtar kullanılıyor," dedi. "Şartlar ve koşullar ve politikalar yerine gizliliğimizi ve sahipliğimizi garanti eden bir teknolojiye ihtiyacımız var."

Sistem, internet tabanlı gözetim kameralarının arkasındaki birçok şirketi rahatsız eden veri türü ve güvenlik ihlallerini önlemek için tasarlandı. Amazon's Ring kullanıcıları Aralık ayında, bilgisayar korsanlarının evlerinde insanları taciz etmek için sistemi kullanmalarıyla ilgili bir dizi ihlal olduğunu bildirdi . Bu yıl Google Nest kamera kullanıcılarından da benzer olaylar yaşandı, bunlardan biri kötü bir aktörün 2 yaşındaki bir kızın yatak odasına pornografik sesler oynamasını içeriyordu .

IoTeX yöneticisi, "Bu tür bilgisayar korsanlarının hepsi ön kapıdan geçiyor" dedi. "Bunlar, kaba kuvvetle saldırıya uğradıkları parola tabanlı saldırılardır. 8 karakterli bir şifre birkaç dakika içinde çözülebilir. "

Ucam'in, blockchain altyapısını kullanarak, kripto para birimlerine özgü uçtan uca şifrelemeyi, blockchain altyapısını kullanarak ev gözetimine getireceği bildiriliyor. Pang, teknoloji meraklısı olmayan Ucam kullanıcılarının bile, istedikleri geleneksel kamera özelliklerini “anahtarlarınız değil, madeni paralarınız değil” kripto konseptiyle sunarak teknolojinin faydalarını görmeye başlayacaklarını söyledi.

“Huzur ve mahremiyetten daha iyi bir günlük yaşam sorunu var mı? Bu, insanların kripto paraya dönüştürmesi için ilk türden bir tanıtım."

IoTeX yöneticisi , "Müşterileri kripto kullanıcılarına dönüştürmeyi deneyebiliriz," diyen IoTeX yöneticisi , temel teknolojinin dijital para birimine aşina olmayanlara ulaşmak için yepyeni bir yol sağlayacağını belirtti. “Varlıkların spekülasyonundan bahsetmiyoruz. Gerçekten blockchain hakkında bilgi sahibi olmaları gerekmiyor - sadece gizliliğin amaç olduğunu, gizliliğin sonuç olduğunu bilmeleri gerekiyor. "


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş