Artık Tesla, Apple, Google Hisse Senedi Almak İçin Kripto Para Kullanabilirsiniz

MESE.io, kripto para kullanarak teknoloji hisse senetlerinden küçük hisseler satın almanızı sağlar.

Artık Tesla, Apple, Google Hisse Senedi Almak İçin Kripto Para Kullanabilirsiniz

MESE.io, kripto para kullanarak teknoloji hisse senetlerinden küçük hisseler satın almanızı sağlar.

Tesla’da pay sahibi olmak, servetinizi CEO’su Elon Musk’ın kaprislerine bağlamak demektir. Elon Musk her an hisse fiyatının “çok yüksek” olduğuna karar verebilir ve itaatkâr bir şekilde fiyatların düşmesine neden olabilir. 

Bütçesi düşük olanlar için, International Blockchain Monetary Reserve (IBMR)’in kurduğu yeni kripto para borsası MESE.io, borsada listelenen bir şirkette mikro hisse senedine veya bir hissenin 1/10.000’ine sahip olmanızı olanak tanıyor. Dolayısıyla, kendinizi Musk’ın zihninin tüm gücüne maruz bırakmak yerine, MESE.io her seferinde sadece bir sinirli Musk nöronuyla yüzleşmenizi sağlar.

Mesela 421 dolardan fiyatlandırılan bir Tesla hissesinin tamamı yerine küçük bir hisseye sahip olmak popüler borsa ticareti uygulaması Robinhood gibi normal, kripto olmayan platformlarda mevcut. Ancak MESE.io, Algorand blok zincirinde yer alan ve ChainUp’ın dijital bulut değişim teknolojisi tarafından desteklenen kripto para ile desteklenmektedir. Bir kripto bazlı mikro hisse senedi token’ı tutmak, gerçek bir hisse senedinde 1/10.000’inci payı temsil eden bir kripto para birimini tutmaktır.

Lansmanda yedi küresel teknoloji hisse senedi bulunuyor; Microsoft, Apple, Tesla, Twitter, Amazon, Netflix ve Google.

IBMR genel müdürü Sinjin David Jung'a göre kripto paranın avantajı, sahiplerinin bu mikro hisse senedi tokenlerini MESE.io platformu dışındaki ikincil pazarlarda satabilmesidir.

Kayıtlı olması koşuluyla Robinhood üzerinden diğer aracı kurumlara hisse gönderebilirsiniz ve Robinhood sadece ABD'de mevcut; kripto paralar ise küreseldir.

Jung bir basın bülteninde, "Bu, mevcut sistemi bölümlere ayırmakla ilgili değil, tek bir doların bile önemli olduğu gelişmekte olan pazarlar düzeyinde işleyen yeni finansal fırsatlar yaratmakla ilgili."


SORUMLULUK REDDİ
Coinsomnia.com'da ifade edilen görüşler yatırım tavsiyesi değildir. Yatırımcılar, Bitcoin, kripto para birimi veya dijital varlıklara herhangi bir yüksek riskli yatırım yapmadan önce gerekli özeni göstermelidir. Transferlerinizin ve alım satımlarınızın kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve uğrayabileceğiniz herhangi bir kayıp sizin sorumluluğunuzda olduğunu lütfen unutmayın. Coinsomnia.com, herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını tavsiye etmez, Coinsomnia.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Coinsomnia.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz.
- COINSOMNIA Yönetimi

Benzer İçerikler

Yorumlar (0)

    Hiç yorum yok!

    İçeriğe ilk yorum yazan siz olabilirsiniz!

Düşünceni Paylaş